Galette des rois

W dniu 31/01/2024 grupa uczniów z naszej szkoły zapoznawała się z francuską tradycją Galette des rois. Polega ona na upieczeniu ciasta, w którym ukrywa się migdał (we Francji jest to placek migdałowy, my zrobiliśmy ciasto czekoladowe). Następnie przy poczęstunku biesiadnicy dzielą między siebie ciasto. Ta osoba, która znajdzie migdał w swoim kawałku ciasta zostaje królem (Jest to tradycja związana ze świętem Trzech Króli). Ze względów organizacyjnych i ferii zimowych termin został przesunięty na pierwszy tydzień po feriach.
W szkolnej pracowni kulinarnej uczniowie upiekli ciasto czekoladowe. Następnie zostało ono podzielone pomiędzy uczestników zajęć. Migdał w cieście podzielił się na pół. W ten sposób mieliśmy dwóch króli, którymi zostali Krystian z klasy 6 i Adrian z klasy 5.
Data dodania: 2024-02-05 12:38:31
Data edycji: 2024-02-05 12:39:17